Zhvillohet pjesa e parë mes Malishevës dhe Dukagjinit, ja rezultati

Zhvillohet pjesa e parë mes Malishevës dhe Dukagjinit, ja rezultati

Ka filluar pjesa e parë e ndeshjes mes Malishevës dhe skuadrës së Dukagjinit, e vlefshme kjo për xhiron e 18 të Superligës së Kosovës.

Momentalisht, pas 17 ndeshjeve të zhvilluara të dy skuadrat i ndanë një pikë dhe dy vende në tabelë, ku Malisheva zë vendin e shtatë me gjithsej 19 pikë, një më shumë së Dukagjini në vendin e nëntë, përcjell KosovaPress.

Momentalisht, është duke u zhvilluar minuta e 10′ e ndeshjes, ku rezultati momental qëndron i barabartë 0:0.


Formacionet i gjeni më poshtë.

Malisheva (4-3-3): Gashi; Kacoli, Kryeziu, Hoti, Pira; Vitija, Bruqi, Mustafa; Marc-Olivier, Hyseni, Stullqaku

Dukagjini (4-2-3-1): Muhaxhiri; Kuqi, Basriu, Dallku, Lindenberg; Shabani, Ahmeti; Jashanica, Shala, Carioca; Merlaku

Lexo edhe

Video