Zhvillimet e fundit në futbollin shqiptar, Alexander Çeferin zbarkon nesër në Tiranë

Presidenti i UEFA-së, Alexander Ceferin do të mbërrijë ditën e enjte për një vizitë zyrtare në Tiranë ka bërë të ditur Federata Shqiptare e Futbollit.


Kreu i qeverisë së futbollit evropian do të zhvillojë një takim në ora 15:00 me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe më pas do të pritet në takim nga Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ku do të diskutohet për problematikat e incidenteve të fundit lidhur me procesin zgjedhor të FSHF-së dhe gjithashtu në lidhje me organizimin e finales historike të UEFA Europa Conference League në stadiumin “Air Albania” më 25 maj.

Lexo edhe

Video