Zhduken dy vajza të mitura në Prishtinë

Zhduken dy vajza të mitura në Prishtinë

Dy vajza të mitura nga Hajvalia janë raportuar nga motra e tyre si të zhdukura.

Të dy vajzat njëra 12 vjeçare dhe tjetra e mitur janë larguar nga shtëpia e tyre në Hajvali dhe ende nuk dihet vend ndodhja e tyre.


Policia është duek e hetuar rastin.

“Ankuesja kosovare ka raportuar se, dy motrat e saj viktimat femra kosovare, njëra e mitur dhe tjetra fëmijë (2009), janë larguar nga shtëpia dhe nuk dihet vend ndodhja tyre. Njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video