Zgjedhja e presidentit, Agim Veliu nuk voton, Albena Reshitaj voton

Zgjedhja e presidentit, Agim Veliu nuk voton, Albena Reshitaj voton

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu nuk ka votuar në raundin e parë të votimit për president. Por, një gjë të tillë e ka bërë Albena Reshitaj nga radhët e AAK-së, e cila është deputetja e vetme nga radhët e kësaj partie në seancën për zgjedhjen e presidentit. AAK më herët kishte bërë të ditur se nuk do të merr pjesë në seancën për president. Nuk kanë votuar as Avdullha Hoti e as Driton Selmanaj nga LDK-ja.


Në garë për president janë Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: