Zeneli: Më 26 mars mund ta shkruajmë historinë

Zeneli: Më 26 mars mund ta shkruajmë historinë

Prezantuesi i Kosovës, Arbër Zeneli ka shkruar për legjendën e futbollit Fadil Vokrri dhe ndeshjen e Kosovës kundër Maqedonisë së Veriut më 26 mars për kualifikim në evropian.


Zeneli e ka kujtuar Vokrrin dhe golin e tij që kishte shënuar në ndeshjen historike të Kosovës kundër Ishujve Faroe.

“Ky gol iu dedikua një personi të veçantë! Një personi që e ngriti futbollin tonë në një tjetër nivel. Më 26 mars mund ta shkruajmë historinë dhe ta bëjmë atë dhe vendin tonë krenarë! #serishvjenmarsi”, shkroi Zeneli në Instagram.

Lexo edhe

error: