Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Zemaj: Qeveria Kurti ka gënjyer qytetarët se ka prioritet pandeminë

Zemaj: Qeveria Kurti ka gënjyer qytetarët se ka prioritet pandeminë

Ish ministri i Shëndetësisë nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj ka deklaruar se Qeveria Kurti nuk ka plan për menaxhimin e pandemisë.


Deputeti opozitar përmes një konference për medie ka kritikuar Qeverinë Kurti edhe për vonesat në sigurimin e vaksinave antiCovid 19.

“Gjendja e rëndë pandemike që po vazhdon në Kosovë dhe mungesën e vaksinave. Kjo qeveri ka gënjyer qytetarët se ka prioritet pandeminë. Nëse vazhdohet me këtë ritëm Kosovës do t’i duhet tri vjet për të vaksinuar gjithë qytetarët”, tha ai.

Lexo edhe

Video

error: