Zeka: Qeveria e re i ka siguruar 64 vota

Zeka: Qeveria e re i ka siguruar 64 vota

Ish-deputeti Milaim Zeka ka thënë se ka informata se LDK dhe aleatët, kanë siguruar 64 vota për qeverinë e re, dhe pritet të votohet të dielën.


Ai tha se nëse gjatë gjithë këtij procesi, presidenti ka shkel ose jo Kushtetutën, i mbetet Gkyjatës Kushtetuese të vendos.

Lexo edhe

Video

error: