Zeka komenton hapjen e objekteve fetare: Kosova, shembull i turpit evropian

Zeka komenton hapjen e objekteve fetare: Kosova, shembull i turpit evropian

Ish-deputeti Milaim Zeka ka kritikuar vendimet e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë për hapjen e objekteve fetare si pjesë e masave lehtësuese kundër pandemisë koronavirus, por jo edhe të shkollave dhe çerdheve.

Ai ka thënë në një postim në Facebook, se në asnjë vend evropian nuk ka ndodhur që qeveria të mbajë konferencë shtypi me përfaqësuesit e feve të ndryshme, për të kumtuar lajmin se ndër objektet e para që do të hapen janë kishat dhe xhamitë.

Postimi i plotë:

Kosova, shembull i turpit evropian


Ne asnje vend te kontinentit evropian, nuk ka ndodhure qe nje qeveri te mbaje konference shtypi me perfaqesuesit e feve te ndryshme, per te kumtuar lajmin se ne kete vend, te parat qe do te hapen, do te jene kishat dhe xhamiat.

Kjo qeveri nuk mendoi tek çerdhet, qe do duhej te hapeshin te parat, pastaje shkollat fillore, bizneset private, sidomos restorantet dhe hotelet, e krejte ne funde edhe tempujte fetar.

Pernime kjo qeveri erdhi me mashtrime dhe abuzime, edhe me to po shkon. Eshte abuzu me fe, me flamur, me bashkim kombetar, me çka jo. Lideret e VV se nuk shqetesohen nga fakti se na bene hore perpara botes te civilizuar, por vetem qysh te bejne mashtrime te njepasnjeshme, duke enderruar te zgjedhjet e pas pandemise…!!!

 

 

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.