Zbulohet arsyeja e dorëheqjes së Mancinit nga posti i trajnerit të Italisë

Zbulohet arsyeja e dorëheqjes së Mancinit nga posti i trajnerit të Italisë

Roberto Mancini befasoi të gjithë kur të dielën dha lajmin se ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Kombëtares së Italisë.

Por, raportet e shumta nga mediat italiane bëjnë të ditur se prapa këtij vendimi të Mancinit qëndron një ofertë e lartë në drejtim të tij për ta marr drejtimin ë Arabisë Saudite.


Sipas raportimeve nga gazetari Gianluca Di Marzio, Federata e Futbollit të Arabisë Saudite po e ndjekë Mancinin tash e disa muaj dhe se oferta e tyre, e cila mund të zyrtarizohet në ditët në vijim, është ajo që do të jetë e vështirë të refuzohet.

Mendohet se Mancinit do t’i ofrohen 18 milionë euro në sezon për të marrë postin vakant si trajner i Arabisë Saudite, përcjellë KosovaPress.

Raportet gjithashtu sugjerojnë se Mancinit do t’i ofrohet një marrëveshje trevjeçare, që do të thotë se ai mund të fitojë 54 milionë euro gjatë asaj periudhe.

Lexo edhe

Video