Ylli i Barçës i hapur t’i bashkohet Newcastle Unitedit

Ylli i Barçës i hapur t’i bashkohet Newcastle Unitedit

Ylli i Barcelonës Ousmane Dembele është i hapur që të transferohet te Newcastle United pasi tii përfundojë kontrata aktuale, raporton “Goal.com”.

Reprezentuesi francez ka hezituar ta vazhdojë kontratën me klubin katalanas dhe është përcjellur nga një numër i madh i lëndimeve në “Camp Nou”, përcjellë KosovaPress.


Klubi anglez ka kaluar në pronësi të sheikëve arab dhe bëhet e ditur se tashmë janë zhvilluar kontaktet e para me lojtarin.

Raportohet gjithashtu se skuadra angleze i ka ofruar lojtarit kontratë pesë vjeçare me nga 15 milionë euro në sezon..

Lexo edhe

Video

error: