Xhaka shan keq stafin serbë – video

Xhaka shan keq stafin serbë – video

Kapiteni i Zvicrës me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka po mahnit me paraqitje në ndeshjen kundër Serbisë.

Xhaka po tregohet lider i vërtetë në mesfushë, duke shkatërruar aksione të shumta të serbëve, ndërsa ndaj tij nuk munguan as provokimet, raporton KosovaPress.

Në fakt, Xhakës iu desh që t’i kundërpërgjigjet kampit serb, pas një mosmarrëveshje që kishin dy palët. Mesfushori i Arsenalit këtë përgjigje e bëri në gjuhën shqipe. Këtë moment e gjeni më poshtë.

(19) Mitchell Keating on Twitter: “Xhaka at his finest #SRBSUI https://t.co/FL40o159oa” / Twitter


Po ashtu, Xhaka gjatë fundit të ndeshjes kishte edhe një mosmarrëveshje me futbollistët serb, ku disa prej tyre i grumbullohen yllit shqiptar dhe fillojnë ta shtyejnë e të fjalosen me të.

Këto momente i gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video