Xhaka dhe Shaqiri luajnë startues ndaj Portugalisë

Xhaka dhe Shaqiri luajnë startues ndaj Portugalisë

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do të luajnë nga minuta e parë kundër Portugalisë në Ligën e Kombeve.

Kjo ndeshje, e cila starton nga ora 20:45 është e vlefshme për Grupin 2 të Ligës A, transmeton KosovaPress.


Ky grup kryesohet nga Portugalia me shtatë pikë, kurse Zvicra është e fundit me zero pikë pasi ka pësuar tre humbje në tre ndeshjet e para.

Në grup bëjnë pjesë edhe Republika e Çekisë dhe Spanja që po ashtu luajnë mes vete nga ora 20:45.

Lexo edhe

Video