Xhafer Tahiri: Vazhdojmë bashkë ndryshimin e qytetit që të gjithë e duam

Xhafer Tahiri: Vazhdojmë bashkë ndryshimin e qytetit që të gjithë e duam

Kandidati për të parin e Vushtrrisë, njëherësh kryetari aktual Xhafer Tahiri vazhdon të marrë mbështetje të fuqishme nga qytetarët në garën e tij zgjedhore të 17 tetorit.


Tahiri sonte është takuar me kryetarin e nderit të LDK-së në Vushtrri Hysni Gërguri.  Ai ka thënë se familja Gërguri po i jep mbështetje fitores së LDK-së dhe kandidates për asambliste Leonora Gërguri nr 23.

“LDK është familje e madhe politike fitorja jonë më 2017 e fitorja më 17 tetor është meritë edhe e Dr. Hysit. Jam krenar që bashkë me LDK në qeverisje ndërtuam dy çerdhe të reja në Vushtrri (20 vjet asnjë çerdhe nuk u ndërtua në Vushtrri), pesë shkolla në fshatra, shkollën e muzikës, Shtëpinë e Kulturës e QKMF e shumë projekte tjera. Vazhdojmë bashkë ndryshimin e qytetit që të gjithë e duam❤️”, shkruan Tahiri në Facebook.

Lexo edhe

Video

error: