Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

“WTF” në gjah për verën e vitit 2021, Rinori publikon këngën e re

“WTF” në gjah për verën e vitit 2021, Rinori publikon këngën e re

Singli tjetër i këngëtarit Rinor Hykolli është i frymëzuar nga gjallëria e qytetit të madh të Londrës, ku DJ dhe producenti i ri jeton aktualisht.

Kënga “WTF” është në blloqet fillestare për t’u zgjeruar në listat e EDM. Pavarësisht koronavirusit, qyteti i madh nuk ka humbur vip-at e tij si një metropol botëror – në sytë e Rinorit – dhe kjo e motivoi DJ e talentuar.

Ai dëshiron t’u jep dëgjuesve të tij ndjenjën e një nate të gjatë festive. Kënga ka një vozitje nxitëse dhe është treku i përsosur për t’u përgatitur për verën e ardhshme. Si zakonisht, ka vetëm vibrime të mira prej 21-vjeçarit.


Premiera për video-klipin e këngës do të shfaqet të martën, më 20 prill. Rinori tashmë e ka dëshmuar disa herë shumë anshmërinë e tij muzikore.

Vitet e fundit ai ka publikuar dhe punuar me artistë të ndryshëm anembanë botës. Albumi i ardhshëm do të jetë një miks zhanresh, me artistë nga Los Anxhelosi, Suedia dhe Londra.  Në vitin 2016 ai publikoi këngën debutuese “Shot Calling” për motrën e tij Dafina, e cila është gjithashtu një këngëtare dhe autore e teksteve muzikore.

Kënga hyri në top 10 të top listave zvicerane DJ dhe është shfaqur shumë shpesh në kanalet muzikore MTV dhe VIVA.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: