Wolverhampton-Liverpool, ja formacionet zyrtare

Wolverhampton-Liverpool, ja formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 16:00 do të fillojë ndeshja mes Liverpoolit dhe Wolverhamtpon, e vlefshme kjo për xhiron e 15 të Premier Ligës angleze.

Në xhiron e fundit, Liverpooli shënoi fitore me rezultat 4:1 kundër Evertonit, kurse Wolverhampton barazoi pa gola me skuadrën e Burnleyt, përcjell KosovaPress.

Momentalisht, pas 14 ndeshjeve të zhvilluara Liverpooli zë vendin e tretë në tabelë me 31 pikë, 10 sosh më shumë se kundërshtari i sotëm Wolverhampton që renditet në pozitën e tetë.


Tanimë, të dy skuadrat kanë publikuar formacionet me të cilat do ta fillojnë në këtë ndeshje, dhe ato zyrtare i gjeni më poshtë.

Wolverhampton (3-4-3): Sa; Kilman, Coady, Saiss; Semedo, Dendocker, Neves, Ait Nouri; Traore, Jimenez, Hwang;

Liverpool (4-3-3): Alisson; Robertson, Van Dijk, Matip, Alexander-Arnold; Thiago, Fabinho, Henderson; Mane, Jota, Salah

Lexo edhe

Video

error: