Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Vuçiq: Pres presion të përbashkët SHBA-BE për ta njohur Kosovën

Vuçiq: Pres presion të përbashkët SHBA-BE për ta njohur Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se shteti i tij është duke kaluar nëpër një periudhë të vështirë.

Ai është shprehur se Serbia po përballet me presion prej anëve të ndryshme lidhur me çështjen e Kosovës.


Për këtë, Vuçiq, ka shtuar se pret që të përballen me presion edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës si dhe nga Bashkimi Evropian për ta njohur pavarësinë e Kosovës, raporton Tanjug, transmeton KlanKosova.tv.

Gjatë një adresimi mbrëmjen e kësaj së martë, presidenti serb ka njoftuar se të premten do të zhvillojë takim me përfaqësuesit politikë të serbëve në Kosovës, që do të mbahet në Kurshumli.

Lexo edhe

Video

error: