Vuçiq flet pas takimit: Kurti më pyeti kur do ta njohim Pavarësinë e Kosovës

Tashmë ka përfunduar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me ndërmjetësim të përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, dhe përfaqësuesit të Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Menjëherë pas këtij takimi, presidenti serb Vuçiq është deklaruar për media, … Continue reading Vuçiq flet pas takimit: Kurti më pyeti kur do ta njohim Pavarësinë e Kosovës