Vrau burrin pasi dyshonte se do ta shkelte një mace

Vrau burrin pasi dyshonte se do ta shkelte një mace

Një grua e re në Kaliforni është akuzuar për vrasje të shkallës së parë pasi dyshohet se goditi një burrë me makinën e saj dhe e vrau në vend pasi e akuzoi atë se kishte përplasur një mace në rrugë, tha Prokurori i Qarkut Orange.

Hanah Star Esser, u akuzua për vrasjen e Luis Anthony Victor dhe u arrestua. Nëse ajo do të mbrohej nga liria, do të duhej të paguante një garanci prej një milion dollarësh.

Mbrëmjen e së dielës, Esser ishte duke lëvizur me makinë nëpër lagjen Cypress dhe u grind me Victor, duke e akuzuar atë se kishte tentuar të përplaste një mace me makinën e tij, sipas një deklarate të prokurorit të rrethit.


Ajo dhe Victor dolën nga makinat e tyre dhe vazhduan të debatonin dhe Esser e regjistroi në telefonin e saj.

Më pas ajo u kthye në makinën, e ktheu në drejtim të Victor-it dhe e goditi duke lënë të vdekur në vend.

“Kjo sjellje tregon një shpërfillje të plotë të jetës njerëzore”, tha prokurori Todd Spicer.

Zyra e tij tha gjithashtu se ende nuk dihet nëse macja ishte në rrezik, dhe krimi është ende nën hetim.

Lexo edhe

Video