Vrasja e Qerim Kelmendit, reagon vëllai Ibrahimi

Vrasja e Qerim Kelmendit, reagon vëllai Ibrahimi

Personi që dyshohet se është vrarë mëngjesin e sotëm në fshatin Zahaq të Pejës është ish-luftëtari i UÇK-së, Qerim Kelmendi.

Kjo tashmë është konfirmuar edhe nga vëllai i të ndjerit dhe njëkohësisht anëtarit të ish-Lëvizjes Popullore të Kosovës, Ibrahim Kelmendi.


“Festoni rugovistë “pacifistë” – dorë e zgjatur vrastare e Serbisë! Mallkimi dhe turpi ju mbulofshin!”, shkroi ai në rrjetin e tij social Facebook.

Ai ka publikuar edhe një foto të të vëllait së bashku me Ilirin Konushevcin dhe Adrian Krasniqin.

Ndryshe, Qerim Kelmendi ishte gjetur brenda një veturë e cila ishte djegur rreth orës 01:30 minuta të datës së sotme.

Lexo edhe

error: