Von der Leyen në pritje të fitores së Italisë

Von der Leyen në pritje të fitores së Italisë

Zemra e presidentes së Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen, është me ekipin blu.


“Në finalen e së dielës të Euro 2020 midis Italisë dhe Anglisë, ajo do të bëjë tifo për Italinë”, tha zëdhënësi i KE, Eric Mamer.

Ndërsa Barend Leyts, zëdhënësi i presidentit të Këshillit Europian, Charles Michel u shpreh se ky i fundit “është e natyrshme që do të mbështesë dhe madje fuqishëm italianët të dielën” në finalen e Euro 2020 kundër Anglisë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.