Vojvoda përshëndet trajnerin Challandes

Vojvoda përshëndet trajnerin Challandes

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar sot për shkarkimin e trajnerit të Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes.

Pas paraqitjeve jo të mira të Kosovës, ku në tre ndeshjet e fundit kualifikuese drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022” ka regjistruar tre humbje, kundër Spanjës, Suedisë dhe Gjeorgjisë, përcjell KosovaPress.


Me këtë rast, ka reaguar edhe mbrojtësi i krahut të djathtë të Kosovës Mërgim Vojvoda, i cili u shpreh falënderues për kontributin e trajnerit Challandes.

“Faleminderit zotëri për punën”, shkruante Vojvoda në postimin e tij në llogarinë “Facebook”.

Lexo edhe

Video