Vlora Çitaku: Arben Vitia po ikë nga përgjegjësia duke i lënë të vetmuar mjekët dhe qytetarët

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka kritikuar ashpër ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia dhe Qeverinë Kurti për ikjen nga përgjegjësia për t’u marrë me rritjen alarmante të rasteve me COVID-19 për t’u marrë me zgjedhje lokale. Ajo ka shkruar në faqen e saj në Facebook se Kosova ka shkallën më të lartë … Continue reading Vlora Çitaku: Arben Vitia po ikë nga përgjegjësia duke i lënë të vetmuar mjekët dhe qytetarët