Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Vjosa Osmani i uron shërim të shpejtë senatorit amerikan Bob Dole

Vjosa Osmani i uron shërim të shpejtë senatorit amerikan Bob Dole

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, i ka uruar shërim të shpejtë senatorit amerikan Bob Dole. Ky i fundit njoftoi se është diagnostikuar me kancer në mushkëri.

“E pikëlluar me lajmin rreth diagnozës së senatorit Bob Dole. Populli i Republikës së Kosovës dhe unë ju urojmë shërim të shpejtë. Lutjet tona janë me ju”, shkroi Osmani në Twitter.


Dole ka udhëhequr një delegacion të Shteteve të Bashkuara në Kosovë në vitin 1990.

Në muajin gusht të vitit të kaluar, busti i tij është vendosur në Prishtinë.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.

error: