Vjosa Osmani garon në listë të përbashkët me Vetëvendosjen

Vjosa Osmani garon në listë të përbashkët me Vetëvendosjen

Lëvizja Vetëvendosje do të përfshijë në listën e saj zgjedhore edhe iniciativën politike të ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjosa Osmani në zgjedhjet e 14 shkurtit.


Kjo pas marrëveshjes së sotme ndërmjet liderit të LVV-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmanit.

Përmes një konference për medie të përbashkët u tha se kjo marrëveshje do të jetë për një shtet me drejtësi dhe pa korrupsion.

Lexo edhe

Video

error: