Vjeshta nis me ndryshime të vogla të motit

Vjeshta nis me ndryshime të vogla të motit

Sot pritet të ketë ndryshime të vogla të motit, duke mundësuar kushte për riga shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.


Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira, ndërsa indeksi UV do t’i ketë vlerat mesatare.

Kujtojmë se sot në në ora 02:04 kemi hyrë në stinën e vjeshtës astronomike dhe dita me natën do të jenë të barabarta, pra, do të ndodh ekuinoksi vjeshtor dhe pastaj ditët vazhdojnë të shkurtohen për 1 minutë dhe netët të zgjaten për 1 minutë.

Lexo edhe

Video