Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Vjen Seat Tarraco 2.0 TSI me 245 kuaj fuqi

Vjen Seat Tarraco 2.0 TSI me 245 kuaj fuqi

Seat shfaqi SUV-in e saj më të madh me një motor 2.0-litër turbo benzinë ​​TSI me 180 kW / 245 kuaj fuqi në gamën e modelit të tij më të madh Tarraco.

Të dhënat tregojnë se Tarraco 2.0 TSI përshpejton nga 0 në 100 km/orë në 6.2 sekonda, si dhe arrin maksimumin e 228 km/orë.


Tarraco 2.0 TSI me 245 kuaj fuqi ka një transmetim automatik DSG me 7 shpejtësi me tufë të dyfishtë dhe 4Drive me të gjitha rrotat, ndërsa konsumi i tij i karburantit është 8.4-9.2 litra për 100 km (emetimet e CO2 janë 191-208 gramë për km).

Automjeti do të jetë në dispozicion me paketat e pajisjeve FR dhe Xcellence, si dhe me pesë ose shtatë ulëse. Çmimet do të bëhen të ditura më vonë, shkruan Autoblog.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: