Vizita e Ramës, bllokohet rruga “Agim Ramadani”

Vizita e Ramës, bllokohet rruga “Agim Ramadani”

Vizita e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Prishtinë ka bërë që Policia e Kosovës të bllokojë njërin krah të rrugës “Agim Ramadani” nga udhëkryqi i Mensës së Studentëve deri të Ministria e Arsimit.

Ndërsa nga Ministria e Arsimit deri te objekti i Qeverisë së Kosovës rruga është e bllokuar në të dy drejtimet.


Po ashtu, vizita e kryeministrit shqiptar ka bërë që të ketë më shumë prezencë të zyrtarëve policorë nëpër rrugët e kryeqytetit.

Për pak pritet që Rama të mbërrijë në Aeroportin e Prishtinës nga Shtetet e Bashkuara pas qëndrimit atje në kuadër te punimeve të Asamblesë së OKB-së.

Kreu i ekzekutivit shqiptar do të pritet me nderime shtetërore ndërsa në agjendë janë paraparë takime me kryeministrin Kurti dhe liderë opozitarë, por jo edhe me kryekuvendarin Konjufca dhe presidenten Osmani.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.

error: