Vitia i brengosur me ikjen e mjekëve: Tash mund t’i marrin deri në 1700 euro

Vitia i brengosur me ikjen e mjekëve: Tash mund t’i marrin deri në 1700 euro

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, është shprehur i brengosur me largimin e profesionistëve shëndetësorë jashtë vendit.

Në konferencë për medie, pas mbledhjes së Qeverisë, Vitia tha se janë duke u përballur me mungesën e anesteziologëve.


Ai përmendi Ligjin e pagave, nga i cili, sipas tij kanë përfituar më së shumti personeli shëndetësor.

Sipas tij, me shtesa dhe rregulloret e reja, pagat e mjekëve mund të shkojnë deri 1700 euro.

Në anën tjetër, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, tha se do të punojnë më shumë në infrastrukturën shkollore dhe ndërtimin e çerdheve.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.