Vinicius heroi i Realit ne fitoren jetike ndaj Sevillas

Vinicius heroi i Realit ne fitoren jetike ndaj Sevillas

Tri pikë më rëndësi të jashtëzakonshme i ka arkëtuar Real Madridit në La Liga pasi e ka mposhtur me rezultat 2-1 rivalin direkt për titull Sevillën në “Santiago Bernabeu” të dielën në kuadër të xhiros së 14-të të kampionatit spanjoll.

Mysafirët nga Sevilla kaluan në epërsi në minutën e 12’ me golin e realizuar nga Mir, por Karim Benzema ia dha qetësin Carlo Ancelotti me golin e barazimit në minutën e 32’, transmeton KosovaPress.

Pjesa e dytë ofroi një lojë shumë kualitative nga të dy skuadrat dhe kur po mendohej se ndeshja po shkonte drejt përfundimit pa fitues, në skenë doli Vinicius Jr që realizoi në minutën e 87’ dhe ia siguroi skuadrës së tij tri pikë shumë të rëndësishme.

Tashmë me 33 pikë të mbledhura pas 14 ndeshjeve, Real Madridit e kryeson tabelën me katër pikë më shumë se ndjekësi i parë Atletico Madridi që ka 29 pikë.


Goli i Karim Benzemas:

Goli i Vinicius Jr:

Lexo edhe

Video