Viktima e dytë nga koronavirusi në Kroaci – raportohen rastet e para në polici

Viktima e dytë nga koronavirusi në Kroaci – raportohen rastet e para në polici

Një 74-vjeçar nga Zagrebi ka vdekur në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, i cili ka qenë në respirator ditët e fundit për shkak të koronavirusit.


Drejtoresha e spitalit Alemka Markotiq tha sot në një konferencë për shtyp se një nga pacientët e saj me frymëmarrje ishte në gjendje kritike.

Kjo është viktima e dytë e koronavirusit në Kroaci, ku deri më tash gjithsej 481 njerëz janë sëmurë dhe 22 janë shëruar. Po ashtu, dy rastet e para të infektimit nga policia janë regjistruar, transmeton KosovaPress.

Lexo edhe

error: