Vikendi sjell përballje interesante në Superligën e Kosovës në basketboll

Vikendi sjell përballje interesante në Superligën e Kosovës në basketboll

Superliga e Kosovës në basketboll i rikthehet aksionit këtë vikend, ku do të kemi disa përballje tejet interesante në kuadër të xhiros së 13 të këtij edicioni.

Njëkohësisht, kjo do të jetë xhiroja e fundit para ndeshjeve të Superkupës së Kosovës, garë kjo që zhvillohet nga data 7 deri më 11 dhjetor në Prishtinë, raporton KosovaPress.

Nesër, respektivisht të shtunën, programin e hap ndeshja mes Vëllaznimit e Ponte Prizrenit, e cila zhvillohet me fillim nga ora 17:00.

Ndërkaq, nga ora 19:00 do të zhvillohet përballja mes kampionit aktual dhe nënkampionit, ku Ylli e pret klubin e Trepçës.

Po ashtu, ndeshje interesante do të kemi edhe të dielën, ku me fillim nga ora 17:00 Peja përballet me Bashkimin, kurse nga ora 19:00 Rahoveci është mysafirë i Sigal Prishtinës.


E shtunë

17:00 Vëllaznimi – Ponte Prizreni       

19:00 Golden Eagle Ylli – Trepça

E diel

17:00 Peja – Bashkimi

19:00 Sigal Prishtina – Rahoveci

Lexo edhe

Video