Vihet nën kontroll zjarri në rrugën Zhur-Dragash

Vihet nën kontroll zjarri në rrugën Zhur-Dragash

Një zjarr që ka shpërthyer sonte në rrugën Zhur-Dragash, mbi deponinë e mbeturinave, është nën kontroll.


Zëdhënësi i Agjencisë për Menaxhimin e Emergjencave Nehat Koqinaj ka bërë të ditur për KosovaPress, se në vendin e ngjarjes ka dalë edhe ekipi i zjarrfikësve dhe se nuk ka arsye për panik.

“Zjarri është nën kontroll dhe në menaxhim qind për qind. Rojat e pylli dhe një ekip i zjarrfikësve janë në terren”, tha Koqinaj.

Lexo edhe

Video

error: