Videoja “Duhet ta studiojmë Messin në shkolla” bëhet virale – video

Videoja “Duhet ta studiojmë Messin në shkolla” bëhet virale – video

Lionel Messi është më shumë se vetëm një golashënues.

Ndërsa nuk mund t’i shmanget faktit që sezoni i tij debutues në Paris Saint-Germain ishte përfundimisht një zhgënjim, ne duhet të shikojmë përtej statistikave që ai shënoi vetëm gjashtë gola në Ligue 1.

Është padyshim një rënie shkatërruese për një lojtar të përdorur për të shënuar 20 ose 30 gola në çdo sezon të ligës, por nuk duhet të jesh ekspert futbolli për të ditur se Messi nuk është thjesht një golashënues i jashtëzakonshëm.

Përkundrazi, Messi prej kohësh e ka formuar lojën e tij në atë të një lojtari që zhvendoset në pikat më të larta dhe depërtimet në mesfushë për t’i bërë gjërat që ai di t’i bëjë më së miri.


Në mënyrë të pashmangshme, kjo ende tregon që legjenda e Barcelonës di të shpërthejë përpara dhe të krijojë gola për veten e tij, por gjithashtu e lejon atë të tërheqë mbrojtësit dhe të luajë me shokët e tij në pozicione ku ata mund të shënojnë për veten e tyre.

Tani, nëpër rrjetet sociale është duke qarkulluar një video me titullin “Duhet ta studiojmë Messin në shkolla”, e cila qartazi shpalos vizionin mahnitës së yllit argjentinas në fushë.

Pra, ndërsa i japim lamtumirën një sezoni në të cilin pjesët më të mira të Messit ishin aftësinë e tij për të krijuar gola në krahasim me shënimin e tyre, sigurohuni që të shihni pse shkollat ​​duhet ta studiojnë atë më poshtë.

Lexo edhe

Video