Veseli i dyshuar për COVID-19: Kam bërë testin dhe jam vetëizoluar

Veseli i dyshuar për COVID-19: Kam bërë testin dhe jam vetëizoluar

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli është testuar për COVID-19 pas disa simptomave që i janë paraqitur.


Veseli deklaroi se tashmë është vetëizoluar dhe po pret rezultuar.

“Pas disa simptomave të lehta dhe dyshimeve që potencialisht mund të jam infektuar me Sars-CoV-2, sot e kam bërë testin. Në përputhje me rekomandimet e institucioneve, jam vetëizoluar deri në konfirmimin e rezultatit. Apeloj te të gjithë qytetarët që t’i respektoni masat, t’i vendosni maskat, të mbani distancën higjienën”, shkroi Veseli.

Lexo edhe

Video

error: