Vdes vëllai i Liburn Aliut

Vdes vëllai i Liburn Aliut

Ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu i ka vdekur vëllai Shkëlzeni.


Ministri Aliu ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në “Facebook” se shkak i pandemisë varrimi do të bëhet vetëm nga rrethi i ngushtë.

“Sot, u nda nga ne vëllai im i dashur Shkelzen Aliu. Matematicien i zoti dhe inxhinier i palodhshëm.  I qetë, i dashur dhe i respektuar nga të gjithë. Na e përloti syrin por na la dhe kujtime te mira. Ndonëse varrimi bëhet sot, për arsye të pandemisë njoftojmë se do të bëhet vetëm nga rrethi i ngushtë i familjes. Pusho i qetë Xeni!”, ka shkruar Aliu.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.