Vdes një grua dhe shtatë të tjerë lëndohen në një aksident në Radavc të Pejës

Vdes një grua dhe shtatë të tjerë lëndohen në një aksident në Radavc të Pejës

Një grua ka vdekur dhe shtatë persona të tjerë janë lënduar në aksidentin që ndodhi paraditen e së dielës në fshatin Radavc të Pejës.


Policia ka treguar se dyshohet që aksidenti është shkaktuar nga një shtetas i huaj e për çka edhe është arrestuar.

“Fsh. Radavc, Pejë, 29.08.2021 – 08:35. Një femër kosovare ka vdekur si pasojë e plagëve të pësuara gjatë një aksidenti trafiku, që ka ndodhur midis dy veturave. Gjatë aksidentit kanë pësuar lëndime trupore edhe 7 persona që ishin në dy veturat të cilët pas tretmanit mjekësor janë liruar. I dyshuari mashkull me shtetësi të huaj,  që dyshohet të jetë shkaktar i aksidentit është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video