Vdes ish-volejbollisti Asllan Nimani

Vdes ish-volejbollisti Asllan Nimani

Ka ndërruar jetë në moshën 75 vjeçare, ish-volejbollisti nga Gjakova, Asllan Nimani – Lani.


“Federata e Volejbollit e Kosovës me dhimbje të thellë e mori lajmin për kalimin në amshim të një prej kontribuesve më të mëdhenjë në sportin e volejbollit, Asllan Nimani – Lani. Asllan Nimani do të kujtohet përjetë për rolin e rëndësishëm që për dekada e ka pasur në organizimin dhe mbajtjen gjallë të këtij sporti në qytetin e Gjakovës dhe jo vetëm.”, thuhet në reagimin e FVK-së.

Lexo edhe

Video