Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Vdes ish-gjyqtari i njohur italian

Vdes ish-gjyqtari i njohur italian

Ish-arbitri i Serie -A dhe po ashtu ndërkombëtar Maurizio Mattei ka vdekur në moshën 78-vjeçare pasi ishte infektuar me COVID-19.

Zyrtari i ndeshjeve kishte filluar karrierën e tij në vitin 1963, duke mbikëqyrur 125 ndeshje në Serinë A, 113 në Serie B dhe 82 në Serie C, përcjell KosovaPress.


Pas pensionit, Mattei punoi në nivele të ndryshme të sportit si një këshilldhënë në arbitrazh, drejtor dhe vëzhgues në UEFA.

Mattei vdiq këtë sot në Qendrën Covid në Civitanova.

Lexo edhe

Video

error: