Vdekja në QKUK, raportohet në polici si dyshim për trajtim të pa ndërgjegjshëm

Vdekja në QKUK, raportohet në polici si dyshim për trajtim të pa ndërgjegjshëm

Një person ka raportuar policinë se dyshon se në QKUK ka ndërruar jetë viktima femër, halla e  tij, si pasojë e trajtimit të pa ndërgjegjshëm nga mjekët dhe personi shëndetësor.


Rasti ka ndodhur më 30 korrik. Me urdhër të prokurorit kujdestar është iniciuar rasti, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës nuk dërgohet për obduksion.

Lexo edhe

Video

error: