Vdekja e Bob Dole, vjen reagimi i Avdullah Hotit

Vdekja e Bob Dole, vjen reagimi i Avdullah Hotit

Ish-kryeministri nga radhët e LDK-së Avdullah Hoti ka reaguar pas ndarjes nga jeta të mikut të madh të shqiptarëve, senatorit Bob Dole.


“Prehu në amshim mik i madh i shqiptarëve dhe i Kosovës, senator Bob Dole. Ndihem i nderuar që vitin e kaluar e vendosëm bustin e tij në Prishtinë”, shkruan Hoti në Facebook.

Ish-senatori amerikan Robert Dole ndërroi sot jetë në moshën 98-vjeçare.

Lexo edhe

Video

error: