Vazhdon festa në Argjentinë, pamjet të pabesueshme ajrore nga Buenos Aires

Vazhdon festa në Argjentinë, pamjet të pabesueshme ajrore nga Buenos Aires

Argjentinasve iu desh të prisnin 36 vjet që të mund të dilnin sërish në rrugë dhe të festonin titullin e kampionit të botës.

Kjo u arrit pas triumfit ndaj Francës pas ekzekutimit të penaltive në një finale që dhuroi spektakël të vërtetë gjatë 120 minutave lojë, transmeton KosovaPress.


Pas triumfit mbi Francën, rrugët e Buenos Aires u mbushën me mijëra e mijëra mbështetës që ngjyrosën rrugët kryesore të qytetit.

Pamjet nga lartësia tregojnë rrugët e këtij qyteti të stërmbushura nga mijëra e mijëra njerëz.

https://www.abola.pt/nnh/2022-12-19/argentina-as-incriveis-imagens-aereas-da-festa-em-buenos-aires-video/969277

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Vazhdon festa në Argjentinë, pamjet të pabesueshme ajrore nga Buenos Aires Kjo është shuma monetare që i takon Argjentinës si kampione e botës Argjentina priti 36 vite për trofeun e Kupës së Botës Presidenti i Argjentinës: Faleminderit lojtarëve […]

Komentet janë të mbyllura.