Vazhdojnë edhe sot homazhet për Rasim Thaçin-Cima

Vazhdojnë edhe sot homazhet për Rasim Thaçin-Cima

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, bashkë me një pjesë të stafit të MKRS-së dhe me drejtuesit e institucioneve shtetërore të kulturës do të bëjnë homazhe para Teatrit Kombëtar të Kosovës, për ta nderuar figurën e artistit Rasim Thaçi – Cima.


Homazhet do të bëhen në orën 11:00.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.