Vatër e madhe zjarri në Mamurras, banesat vetëm disa metra larg

Vatër e madhe zjarri në Mamurras, banesat vetëm disa metra larg

Një vatër e madhe zjarri është regjistruar në orët e mesditës në zonën e njohur si Ura e Drojës në Mamurras.

Zjarri është përhapur me shpejtësi dhe ka djegur një sipërfaqe të konsiderueshme me bimësi në kodrën e fshatit.


Zjarrfikësit dhe policia kanë shkuar menjëherë në vendngjarje pasi vatra e zjarri është shumë pranë disa banesave.

Ndërkohë që ka nisur dhe një hetim pasi dyshohet që zjarri të jetë i qëllimshëm./A2

Lexo edhe

Video