Varroset gazetari i vrarë britanik Dom Phillips

Varroset gazetari i vrarë britanik Dom Phillips

Familja e gazetarit britanik, i cili u vra në Amazon në fillim të këtij muaji, së bashku me ekspertin indigjen brazilian Bruno Pereira, i dhanë lamtumirën sot Dom Phillips.


Gruaja e Phillips Alessandra Sampaio, motra dhe vëllai Sian dhe Garrett dhe dhëndri Paul Sherwood morën pjesë në funeralin e 57-vjeçarit në qytetin Niteroi afër Rio de Zhaneiros.

“Sot, shtëpia do të digjet në vendin që ai e donte, shtëpinë e tij të zgjedhur”, tha bashkëshortja e tij dhe zbuloi se çifti kishte në plan të birësonte dy fëmijë brazilianë.

Lexo edhe

Video