Valencia mbetet pa Ligën e Kampionëve

Valencia mbetet pa Ligën e Kampionëve

Futbollistët e Villarreal mposhtën sonte rivalin e tyre të zemëruar Valencia me rezultat 2:0, në ndeshjen e raundit të 32-të të La Ligës spanjolle.

Derbi i Valencias i takoi “nëndetëses së verdhë” falë golave ​​të Paco Alcácer në minutën 14 dhe Gerard Moreno në minutën 44.


Me këtë triumf, skuadra nga ‘El Madrigal’ vazhdon luftën për një vend në Ligën e Kampionëve dhe në të njëjtën kohë la Valencinë jashtë garës.

Misioni praktikisht është i pamundur për Valencinë edhe pse ka tetë raunde deri në fund të kampionatit, pasi ajo renditet e teta në tabelë me 46 pikë, ndërsa Villarreal i pesti me 51, transmeton KosovaPress.

 

Lexo edhe

Video