Vajza e zhdukur në Ferizaj, viktimë e dhunës seksuale

Vajza e zhdukur në Ferizaj, viktimë e dhunës seksuale

Një vajzë e zhdukur është dërguar në stacionin policor në Ferizaj. Mirëpo, vajza raportohet të jetë dhunuar nga persona të panjohur.

Nga policia e Kosovës kanë raportuar se dyshohet se vajza ka qenë viktimë e dhunës seksual.


Ndërsa në lidhje me rastin është njoftuar prokuroria.

Zhdukja e vajzës ishte raportuar më 6 gusht.

“Është raportuar se viktima femër, e raportuar si person i zhdukur, është sjellë në polici dhe dyshohet se ka qenë viktime e dhunës seksuale nga persona të panjohur. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori”, thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe

Video

error: