Usyk ia theu prizën e syrit, Joshua shtrihet në spital

Usyk ia theu prizën e syrit, Joshua shtrihet në spital

Anthony Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk të shtunën në mbrëmje, për shkak të dhimbjeve që boksieri britanik kishte pasi pati një thyerje të prizës së syrit.

Joshua pësoi humbjen e dytë të karrierës së tij nga ukrainasi në stadiumin e Tottenhamit dhe ishte me sy të fryrë deri në raundin e 10-të i meçit.


Usyk përfitoi duke e përfunduar luftën me një valë goditjesh në raundet e fundit për të siguruar një fitore unanime 117-112, 116-112, 115-113, përcjellë KosovaPress.

Pasi humbi kontrollin e tij në brezat ËBA, ËBO dhe IBF, Joshua shkoi direkt në dhomën e tij të zhveshjes për të marrë kujdesin mjekësor, dhe më vonë pranoi se nuk mund të shihte nga syri i tij i dëmtuar në fund të luftës.

I pyetur pas luftës për atë që shkoi keq, Joshua i mundur tha: “Unë nuk mund të shihja në raundin e nëntë, nuk mund të shihja asgjë me të vërtetë sepse syri im ishte mbyllur.”

Lexo edhe

Video