Uran Ismaili: Prioritet do të kem ndërtimin e palestrës shumëfunksionale sportive

Uran Ismaili: Prioritet do të kem ndërtimin e palestrës shumëfunksionale sportive

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga PDK-ja Uran Ismaili ka vizituar sot Klubin e Basketbollit Prishtina.


Ai me këtë rast tha se klubi me më së shumti trofe në basketbollin kosovar meriton mbështetje më të madhe nga komuna.

“Ndërtimi i një palestre shumëfunksionale sportive për sporte të brendshme është me prioritet gjatë mandatit tim të parë. Nga aty, KB Prishtina dhe klubet e tjera të qytetit tonë do të na sjellin suksese të reja – kombëtare dhe ndërkombëtare”, shkruan Ismaili në Facebook.

Lexo edhe

Video

error: