Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

United në epërsi, tre prekje deri te goli i Rashford

United në epërsi, tre prekje deri te goli i Rashford

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Granadas dhe Manchester United, ndeshje kjo e vlefshme për çerekfinale të Ligës së Evropës.

Pas 31’ minutave lojë, “Djajtë e Kuq” kanë kaluar në epërsi përmes sulmuesit Marcus Rashford, përcjell KosovaPress.


Interesante ishte që goli i Rashford erdhi vetëm nga tre prekje të lojtarëve, fillimisht nga portieri De Gea i cili pasoi tek mbrojtësi Lindelof, dhe ky i fundit lëshoi një pasim milimetrik në këmbët e Rashford, që në fund e konkretizoi me gol.

Videon e golit të Rashford mund ta gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video

error: