United ka një listë prej dy lojtarëve për ta zëvendësuar Ronaldon

United ka një listë prej dy lojtarëve për ta zëvendësuar Ronaldon

Victor Osimhen dhe Goncalo Ramos janë disa nga opsionet e sulmit që po konsiderohen nga Manchester United për tu transferuar gjatë verës, por gjiganti anglez po përgatitet që të ketë rivalë nga Premier Liga për transferimin e dyshes në fjalë.

United po synon që ta transferojë një sulmues gjatë merkatos verore, pasi që e solli në janar Wout Weghorst në formë huazimi nga Burnley, për ta zëvendësuar Cristiano Ronaldon, raporton KosovaPress.


Skuadra e Erik ten Hag përballet me faktin që do të paguajë mbi 110 milionë euro për të transferuar njërin nga Osimhen ose Ramos në “Old Trafford”.

Osimhen ka qenë pjesë kyçe e suksesit ë Napolit këtë sezon, me nigerianin që e ka ndihmuar skuadrën e tij të ketë një diferencë prej nëntë pikësh si lider në tabelën e Serie A.

Në anën tjetër, Benfica raportohet se po i ofron një rritje page Ramosit për ta shpërblyer për paraqijet e tij të fundit, dhe një marrëveshje e re do t’ia zgjaste kontratën portugezit përtej vitit 2025, gjë kjo që do t’ia rriste vlerën e klauzolës së tij, e cila momentalisht është afro 115 milionë euro.

Lexo edhe

Video